znajdujesz się w tym miejscu na stronie:

Betoniarnia Cezbet - porady i informacje montażowe

Poczytaj kilka porad i wyjaśnień dotyczących produktów betonowych.

Przygotowanie terenu

Pamiętaj że przygotowując teren pod kostkę, należy inaczej przygotować podłoże pod chodniki i ścieżki, a inaczej pod dojazdy i drogę pod duże obciążenia.

Powierzchnie betonowe

Powierzchnie z betonu są bardzo trwałe, lecz należy pamiętać, że po kilkulentnim użytkowaniu mogą powstać delikatne ubytki lub nieznaczne uszkodzenia powierzchni, dlatego należy je myć i konserwować środkami do tego celu przeznaczonymi.

Trwałość kostki brukowej

Aby kostka brukowa mogła służyć Państwu jak najdłużej bez jakichkolwiek uszkodzeń należy pamiętać o zakupie produktów wibroprasowanych, które mają kilka razy większą twardość i odporność w stosunku do produkcji we własnym zakresie.

Podłoże pod kostkę

Poprawnie przygotowane podłoże pod kostkę powinno być wykonane na podłożu żwirowym na suchy beton lub w zależności od możliwości finansowych na cienkowarstwowej posadzce.

Wykwity

Pamiętaj że czasem widoczne białe wykwity lub przebarwienia na materiałach betonowych nie świadczą o niskiej jakości produktu - wręcz przeciwnie, jest to naturalny proces świadczący o wiązaniu cementu, lecz czasami nadmiar składników wapiennych wydostaje się na powierzchnię materiałów z betonu, który ostatecznie zanika.

Odcienie kolorystyczne

Podczas produkcji używa się zawsze tych samych składników, lecz czasami w wyniku nieznacznych różnic w gramaturze żwiru lub innego składnika może nastąpić różnica w chłonności barwników, dlatego warto czasami mieszać kostkę z kilku palet, aby te minimalne różnice zniwelować.


Pozdrawiamy i Zapraszamy.

Świat betonu nie musi być szary !

Kiedy zastanawiasz się nad ogrodzeniem lub kostką Pamiętaj że świat betonu to nie tylko szarości - proponujemy Ci różnorodne kolorystyki kostki jak i ogrodzeń.

Pamiętaj że działamy tylko na terenie wielkopolski !!!

Działamy w promieniu około 40 km od Konina.